בלוג מקצועי

רגע של השראה: מלוחם קרבי ל-COO

מאת וואלה!כסף
2 דק' קריאה

 

שלומי פרץ, COO בחברת Automat-IT

שלומי פרץ, בן 45 נשוי + 3 מכפר יונה, משמש כ- COO וכמספר 2 בחברת Automat-IT המובילה בתחום ה- DevOps והענן. דתי לשעבר, בוגר ישיבה ופנימייה צבאית, עד גיל 31 שירת בקבע בגולני, בתפקידי קצונה כמפקד לוחם בגדודים ובגדס"ר. השתחרר ב- 2006 לאחר שפיקד על אלפי חיילים והתחיל את מסעו הבלתי שגרתי בעולם הטכנולוגי.

"כשהשתחררתי מהצבא הייתי כבר נשוי עם ילד", אומר פרץ, "לצאת מהצבא כמפקד לוחם, בגיל 31, זה לא כמו לצאת מ- 8200. אין לך מקצוע ביד, היו המון חששות, אך החלטתי ששלב הצבא הסתיים ושהקריירה הבאה שלי היא בהייטק מאחר ומאוד התחברתי ואהבתי את התחום. גם בצבא תמיד הייתי הטכנולוג. הסתובבתי עם לפטופ שמחובר לסוללה של מ"ק 77 ובחופשות הייתי על המחשב, מתכנת ומשחק, כתחביב.

"התחלתי לימודי ג'אווה ונזקקתי להכנסה ויום אחד משך את עיניי הבניין של חברת סאפ ברעננה, החלטתי שאני חייב לעבוד שם ועשיתי זאת דרך תחום האבטחה ושימשתי כפקיד לובי שמוסר תגים. אחרי כשבועיים עשיתי הסמכה כמפעיל חדר הבקרה והרווחתי 5,000 שקל לחודש".

עם סיום הלימודים, הפך שלומי למנהל משמרת, ואז לראש צוות האבטחה ולקב"ט החברה, אבל כל הזמן חיפש הזדמנות להיכנס לחברה כעובד היי-טק מן המניין. "יום אחד נפתחה משרה פנימית במחלקת IT, לתפקיד בצוות End User Support, ללא דרישות לרקע טכני מיוחד. תפקיד של סטודנטים. התעקשתי על המשרה למרות שהיתה קטנה עלי ובזה הסתיימה התקופה הביטחונית שלי. עכשיו אני הייטקיסט!. קיבלתי שולחן ולא ידעתי כמעט כלום. המשכתי ללמוד בבית. לקחתי על עצמי אחריות בכל תחום, התנדבתי להיות אחראי על התפעול הטכנולוגי של אירועי החברה, עזרתי לצוותים האחרים ועבדתי בערבים. קיבלתי 30% משרה כמפתח, כתבתי קוד, אפיינתי ופיתחתי את מערכת זימון האורחים שעד היום עובדת בחברה וכשהקימו צוות DevOps בסאפ, שובצתי בו. יום אחד חברה אמרה לי שיש מישהו שאני חייב לפגוש – עצמאי שנותן שירותי יעוץ ואינטגרציה ב- DevOps ומחפש מספר 2 שיגדל ביחד איתו.

"כמעט עשור מהשחרור מהצבא נפגשתי עם זיו קשטן, מנכ"ל ובעלי Automat-IT, המתמחה בשירותי DevOps וענן. זה היה כמו בליינד דייט, חיבור יוצא דופן, היה קליק, מדברים וחושבים אותו הדבר, מסתכלים רחוק. שוב הגעתי לצומת דרכים מרכזית בחיים, כבר עם 2 ילדים. מה יקרה אם זה לא יצליח? החלטתי ללכת על זה והפכתי למספר 2 ומסוף 2015 זיו ואני עבדנו קשה, מצאנו פרוייקטים, הסתובבנו בכנסים, יצרנו קשרים וגייסנו אנשים שיצטרפו למסע. כיום אנחנו שם דבר בתחום ה- DevOps בארץ, עם כ-90 עובדים בארץ ובאוקראינה ומשרדים בעזריאלי שרונה. חברת ה- IT המובילה מלם תים רכשה אותנו ואנחנו מאוד חזקים בעולמות הפיננסים, סטארטאפים ואפילו בקורפורייטים. אני יכול להגיד שהצבא לא יצא ממני. בהתנהלות אני פועל כמו איש צבא, בפדנטיות, הכל מסודר, עם תכניות רב שנתיות, איש של תהליכים. אני עדיין עושה מילואים, כקצין בדרגת אל"מ ומשמש כמפקד אגד. אמנם ליוצאי 8200 יש יתרון מקצועי על בוגרי יחידות צבאיות, אבל אין ספק שהמסלול כמפקד בצבא משאיר אותך עם כישורי חיים וכישורי ניהול שלא יסולאו בפז".

(מתוך אתר "וואלה")

https://finance.walla.co.il/item/3484835
« | »
EmailTelegramLinkedInWhatsAppFacebook