בלוג מקצועי

מקדמים את התעשייה: מלם תים תקים פלטפורמת ניהול ענן פרטי ברשת משען

מאת מערכת אנשים ומחשבים
2 דק' קריאה

עלות הפרויקט מוערכת במעל מיליון שקל והוא צפוי להימשך כשלושה חודשים ולשמש את כלל עובדי ומנהלי משען, בבתי הדיור המוגן ובפנימיות הנוער של הרשת ברחבי הארץ

מלם תים תבצע פרויקט רחב היקף ברשת הדיור המוגן משען, להקמת פלטפורמת תשתית מרכזית HCI (ר"ת Hyper-converged infrastructure), בתפיסת ניהול ענן פרטי, בחוות השרתים (Data Center) של מלם תים בירושלים. עלות הפרויקט מוערכת במעל מיליון שקל.

הפרויקט צפוי להימשך שלושה חודשים וישמש את כלל עובדי ומנהלי משען, בבתי הדיור המוגן ובפנימיות הנוער של הרשת ברחבי הארץ, עם יכולת התחברות מרחוק מבתיהם, החשובה במיוחד בתקופה זו.

במסגרת הפרוייקט נכללת גם הקמת אתר ראשי בחוות השרתים של מלם תים בירושלים, באמצעות מערכת HCI מבוססת VMware vSphere ו-vSAN (ר"ת VMware Virtual SAN), התקנת שרתים מארחים חדשים מבית לנובו, ו-vSAN Cluster והקמת סביבה ווירטואלית חדשה.

בנוסף, תותקן מערכת גיבוי של וים, הכוללת ספריית גיבוי של יבמ. תשתית זו תחובר למתגי DC של סיסקו.

דורון איזון, מנמ"ר משען: "אנו שמחים לקראת תחילת הפרויקט, אשר ישדרג וישפר בעשרות מונים את זמינות התשתיות שלנו ואת ביצועי המערכות. היכולת לבצע שדרוג משאבים ללא כל צורך בהשבתות עתידיות של כלל המשתמשים היא בעלת חשיבות עליונה עבורנו. בחרנו במלם תים כחברה ותיקה בשוק התשתיות בישראל, והיותה אינטגרטור מוביל, עם יכולות של one Stop Shop במגוון רחב של דיסציפלינות המחשוב, לרבות חוות שרתים חדישה ומתן שירותי אינטגרציה רוחביים בתחומי המחשוב, התקשורת ואבטחת המידע".

פנחס בן יוסף, מנהל מוצר ענן במלם תים. צילום: יח"צ

פנחס בן יוסף, מנהל מוצר ענן במלם תים: "תשתיות המחשוב ברשת משען נזקקו לשדרוג עקב התיישנות והצורך לשפר את ביצועיהן עבור כלל משתמשי החברה, החיצוניים והפנימיים. תשתית ה- HCI החדשה והאחודה, הכוללת שרתים ואחסון, תספק ללקוח נפח אחסון גדול מאוד, כמו גם ניהול אחיד אשר מוריד את תקורות הניהול בסנכרון שבין המערכות השונות".

גיא חן, מנהל תחום מכירות במלם תים: "פתרון Vsan על גבי תשתיות Vmware למערכות הליבה הקריטיות הוא פתרון איכותי, המהווה את חוד החנית בתחום ויצעיד את רשת משען לקדמת הטכנולוגיה, תוך התאמה לצרכי הארגון העתידיים. זאת בנוסף לכך שהוא מאפשר רמת ביצועים, שרידות וזמינות גבוהה למערכות המידע הקריטיות של משען".

(מתוך אתר "אנשים ומחשבים")

https://www.pc.co.il/featured/331789/
« | »
EmailTelegramLinkedInWhatsAppFacebook